UKRAYNA’DA ÇALIŞMA İZNİNİN VERİLEMEME SEBEPLERİ 

Ukrayna’da Türk vatandaşlarının faaliyetlerini yapmak istedikleri iş sektörü dalında, Ukrayna iç piyasasında bu işleri yapabilecek insan gücü var ise Ukrayna’da çalışma izni alamazlar (her ne kadar iş böyle görünse de Avukatlık Şirketim ARGUMENTUM, bu konuda Türk vatandaşlarına çıkış yolu bulmaktadır).

      Faaliyette bulunan şirketin vergi borcu var ise Ukrayna’da çalışma izni alamaz. (Bu yüzden Türk vatandaşlarının Muhasebe işlerine de önem vermesi gerekmektedir. Türk iş adamlarına daha iyi hizmet verebilmek adına Muhasebe birimimizi de oluşturduk.

      Şirketin, resmi kurumlara ödenmemiş vergi cezası gözüküyor ise Ukrayna’da çalışma izni verilmez.

        Çalışma izni alınması için Türk vatandaşlarının işlerini yapan kişilerin Ukrayna Sosyal Güvenlik Bakanlığına sundukları evraklarda yanlışlık var ise çalışma izni alamazlar. (Bu konuda Kiev merkezli Avukatlık Şirketim çalışma izinleri alımı noktasında sorunsuz şekilde konuyu çözüme kavuşturmaktadır. Yaptığım iş ”ANAHTAR” teslimidir).

      Ukrayna’da çalışma izni almak isteyen Türk vatandaşlarının işlerini yapan insanların Ukrayna Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunmaları gereken evraklarda sahte bilgilerin olduğu tespit edildiği zaman  Ukrayna’da çalışma izni alamazlar. (Maalesef Ukrayna’da sahte bilgiler veya eksik bilgiler verilmek suretiyle ilgili bakanlık bir çok Türk vatandaşına çalışma izinlerini vermemiştir. Konu ile ilgili Türk Vatandaşlarının en ufak suçlarının olmadığını biliyoruz. Türk vatandaşlarının evraklarını hazırlayan ”ARZUHALCİ” seviyesinde olan ”ne- üdüğü” belirsiz kişi veya kişilerin Ukrayna’da devreye girmesiyle ortaya çıkan sorunlar üzüntüye yol açmaktadır).

          Ukrayna’da çalışma izni almak isteyen Türk Vatandaşlarının çeşitli sebeplerden dolayı ilgililerce ”DEPORT” verilmiş ise çalışma izni alamaz.

           Ukrayna’da çalışma izni almak isteyen Türk Vatandaşının Ukrayna’yı terk etmesini isteyen, yetkili kuruluşların kararı varsa Ukrayna’da çalışma izni alamaz.

         Ukrayna’da çalışma izni almak isteyen Türk Vatandaşlarının Ukrayna hudutları içinde verilmiş olan hapis cezası varsa çalışma izni alamaz.

           Dikkat edildiğinde yukarıda üzerinde hassasiyetle durduğum konu ”evrakların düzgün şekilde hazırlanması” olmuştur. Bazı Türk Vatandaşları Ukrayna’daki işlerinin 3 kuruş ucuza yaptırmak düşüncesiyle işlerini burada ki, ”ARZUHALCİ” seviyesindeki kişilere yaptırıyorlar. Daha sonra, ”yandım ALLAH” diyerek Avukatlık şirketimden yardım talep ediyorlar. Böyle olunca da iş astarından pahalıya geliyor.

           Siz-siz olun böyle önem arz eden evrakları işin ehline teslim edin… İnanın Ukrayna’da sorun yaşamazsınız… Rahat edersiniz…