AVRUPA VİZESİ

Ukrayna’da oturumu olanlar Avrupa vizesini almaları avantajlı olmaktadır. Türkiye’de avrupa vizesi almakta zorlanan Türk vatandaşları bu yolu takip etmektedirler. ARGUMENTUM Avukatlık şirketimiz Schengen vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarına çözümler üretmektedir. Bir çok Türk vatandaşı Schengen vizesini kolay alabilmek için Ukrayna’yı tercih etmişlerdir.

Schengen bölgesi 26 ülkeden oluşur. Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler aşağıdadır:

  • Avrupa Birliği ülkeleri: Belçika, Portekiz, Lüksemburg, Avusturya, Almanya, İspanya, Danimarka, Yunanistan, Macaristan, Litvanya, Letonya, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, İsveç, Polonya, Malta, Lihtenştayn ve Finlandiya
  • Avrupa Birliği olmayıp Schengen ülkesi olanlar: Norveç, İsviçre, İzlanda.
  • Avrupa Birliği olup da şu anda Schengen bölgesine dahil olmayan, kısa tarihte katılmaları beklenen ülkeler: Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya, İrlanda ve Kıbrıs’tır.

Schengen vize çeşitleri : turistik vize, transit vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, arkadaş ziyareti vizesi.

Schengen bölgesinde yer almayan ülkelerin vatandaşları Schengen bölge sınırlarını geçebilmek için Schengen vizesini mutlak surette almak zorundadır. Vize başvuruları onaylanan Türk vatandaşları, vize başvurusu yaptığı ülke sınırından geçtikten sonra Schengen bölgesinde yaralanan başka ülkelere kendi pasaportları ile seyahat edebilirler.