ADRES KAYITI

Yabancıların Ukrayna Nüfüs Devlet Kayıtlara ve kişisel evraklarına oturduğu adres bilgisi belirtmesi Registrasyon anlamına gelir. Türk vatandaşı Ukrayna’da  süreli veya süresiz oturumu almak için evraklarda oturduğu adres belirtmek zorundadır. Oturumu aldıktan sonra on gün içinde aldığı oturma izini evrağına oturduğu adres yetkili kuruluş tarafından bastırmak lazım. Ukrayna kanunlarına göre adres bastırılması için ev tapusu veya kira sözleşmesi gerekli. Ancak sadece kira sözleşme yeterli değil, oturduğu ev sahiplerinden noter baskılı izin de lazım. Şirketimiz hizmetleri:

– ev sahiplere danışmanlık,

– ev kiralama sözleşme hazırlaması veya incelemesi,

– registrasyon evrakları hazırlaması,

– registrasyon oturuma bastırılması,

– registrasyon için ev bulunması,

– vekaletname ile ev sahibi temsil etmesi,

– adres değiştirmesi,

– adres iptal etmesi,

– mahkeme yoluyla registrasyon iptal etmesi.

   Ukrayna kanunlarına göre adressiz oturum geçerli değil. Ancak adresi bastırmayan oturuma sahip olan yabancı vatandaşların yüksek para cezası var. Oturumdaki belirtilen adrese yabancının adına tür resmi evraklar gelir. Türk vatandaşı registrasyon işlemleri bitirdikten sonra özel ticari kişi tescil olup ticaret da yapabilirler.

  Ayrıca regisrasyon sadece oturum almak isteyenlere değil, Ukrayna vatandaşı olmak isteyenlere da gerekli.

  Şirketimiz 2 günde registrasyon hizmeti yapmaktadır.

  Ukrayna’nın mevzuatına göre regisrasyon sadece evde yapılmaktadır. Yani ofis, fabrika vb regisrasyon için uygun değil.

  Oturum bitmeden önce yabancı oturumdaki adresi iptal edip oturumunu Ukrayna devlet kuruluşlarına geri temsil etmeli. Zamanda adres iptal edilmediyse, yüksek ceza ödemesi gerekir. Aksi taktirde havalımanında çıkarken sorun olabilir. Ukrayna’nın devlete ceza ödemeyen kişilerin çıkışını engelebilirler.

  Avukatlık şirketimiz registrasyon hizmetleri sorunsuz ve kanunlara uygun şekilde vermektedir. Hiç bir müvekkilimiz registrasyon sorunları yaşamamaktadır. Registrasyon durumunu titizlikle takip edilmektedir.