Ukrayna’ya Gelmeden Oturum ve Çalışma İzni Alınması

Her zaman olduğu gibi yazımızı başlarken ne diyoruz? Her Türk vatandaşı Ukrayna’da iş yapmayı karar verdiği gün ilk iş olarak kendisine Ukrayna’da yardımcı olacak deneyimli, tecrübeli, akıllı bir Ukraynalı avukatla anlaşmaya varacak. Ukrayna’da sorun yaşamak istemiyorsanız iyi bir Avukatla anlaşma yapmanız şart. Dikkat ederseniz Avukat diyorum. Hukukçu demiyorum. Ukrayna’da hukukçular, Türkiye’de bulunan arzuhalcilerin seviyesindedir. Hukuki konularında yetkili ve etkili değillerdir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız , Ukrayna’da Avukat ve Hukukçu Aynı Şey Değildir >> yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Değerli Türk dostlarımıza Ukrayna’da oturum alması için Ukrayna’ya gelmeden, Türkiye’de iken Ukrayna’da adlarına şirketlerini kurabiliyoruz, çalışma izinleri alabiliyoruz. Daha sonra aldığımız bu çalışma izni Türkiye’deki adresinize kargo ile yolluyoruz. Müşterimiz kargodan aldıkları çalışma izni belgesiyle birlikte Türkiye’deki Ukrayna Büyükelçiliğine veya Konsosluğuna giderek D vize alma başvurusunu yapmaktadırlar.

Türkiye’den D vize aldıktan sonra Ukrayna’ya gelen müşterilerimize Ukrayna’da oturum alıyoruz. Bu şekilde Ukrayna’da oturum almak isteyenler genelde Türkiye’deki iş adamları tercih etmektedir. Sebebi ise Ukrayna’ya bu şekilde olduğu zaman sadece 1 (bir) kere gelmiş oluyorlar.

İşlemlerini Ukrayna’da yapmak isteyen müşterilerimiz ise, çalışma izni aldıktan sonra Ukrayna’da oturum almak için D vize almaya Türkiye’ye dönmeli. Türkiye’deki Ukrayna Büyükelçiliğine veya Konsosluğuna giderek D vize aldıktan sonra yine Ukrayna’ya gelip Ukrayna’da oturum alırlar. Bu şekilde Ukrayna’ya Türkiye’den 2 (iki) defa gelmek gerekiyor. Bu durum Ukrayna’da konaklama, yeme-içme vb. gibi ekonomik artılar müşterilerimize yük olmaktadır. Argumentum Avukatlık şirketi olarak bu durumu müşterilerimizin tercihine bırakıyoruz.

Ukrayna’ya Gelmeden Oturum ve Çalışma İzni Alınması

Türk vatandaşlarının Türkiye’de iken, Ukrayna’ya gelmeden Ukrayna’da şirketlerini kuruyoruz. Çalışma izinlerini alıyoruz. Bu işlemleri Ukrayna’da bir tek avukatlık şirketim ARGUMENTUM yapabilmektedir.Her zaman dediğim gibi, Ukrayna’da iş yapmaya karar veren Türk vatandaşlarının ilk yapacağı iş Ukrayna’da tecrübeli, bilgili, akıllı, deneyimli bir avukat bulmalarıdır.

Ben ve şirketim sizlere daha iyi hizmet sunmak için sürekli araştırma içindeyiz. Sempozyumlara katılıyoruz, brifingler alıp-veriyoruz. Avrupa’nın çeşitli kentlerinde toplantılara katılıp, görüşlerimizi aktarıyoruz. Bu da bizleri kendimize yeterince güçlü ve güvenli kılıyor. Dolayısı ile bu durum sizlere de yansımaktadır. Ukrayna’da ki tüm hukuki konulara vakıf olduğumuzu birlikte konuşarak, yaşayarak görmekteyiz. Bu durum da sizlere güven vermektedir. Tabi ki bu ortam bizleri fazlası ile memnun etmektedir. Türk vatandaşlarının Ukrayna’da hukuki anlamda ne olursa olsun her konuda yardımcı olmaya devam edeceğiz, iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.