Ukrayna’da Masraf Hariç Hukuk Hizmetleri


Ukrayna’da on yıldır hizmet veren bir avukatlık bürosu olarak bir çok dolandırıcılık mağduru ile çalışıyoruz bu konularda sizleri çeşitli yazılarla Ukrayna’da Avukatlık Blogu bölümünde bilgilendirmeye çalışıyorum. Yaşanan dolandırıcılıklardan biri Ukrayna’da Masraf Hariç Hizmetleri olarak tanımlanabilecek yöntemdir.

Ukrayna’da bir çok kişi farklı ülke vatandaşlarının durumdan haberdar olmamasından yararlanarak paravan şirketler yardımı ile Ukrayna’da iş yapmak isteyen şirketleri yada hukuki işlem yaptırmak isteyen şahısları dolandırıyor. Hiç bir yasal hakkı ve imza yetkisi bulunmayan hukukçular danışmanlık hizmeti verme bahanesiyle insanlar ile iletişime geçip düşük ücretlerle hukuki danışmanlık verme garantisi sunuyorlar. ( Masraf Hariç ) Her işlemde ise gerekli olan vergileri şişirerek yada bir takım hizmetlerin hızlı yürümesi için memurlara rüşvet verelim bahanesiyle insanları dolandırmaktadırlar.

Her şikayetinizde ise karşınızda ” istiyorsanız işlemi keselim danışmanlık hizmeti ücretini de geri veririm” diyen kişiler buluyorsunuz. Zaten bu durumlarda danışmanlık ücretinin on katını çeşitli bahanelerle sizden tahsil edilmiş oluyor.Bu tarz dolandırıcılık işlemlerinden uzak durmak için avukatlık diploması bulunmayan kişiler ile çalışmayın. Avukatlık diploması olsa bile masraf hariç şeklinde sunulan hukuki hizmetlerden yararlanmayın.