Ukrayna oturma izni için D vize alımı (2019)


Ukrayna Oturma İzni konularında sizlere bilgi vermeye devam ediyoruz. Ukrayna’da yaşamaya veya iş yapmayı düşünün Türk Vatandaşları Ukrayna Oturum izni alma ve diğer hukuksal konularda yardım almak için mutlaka ve mutlaka Avukat desteği almalarını şiddetle öneriyoruz.

Son günlerde internet, sosyal sitelerinde (Yabancı Vatandaşlara yardım etme iddiasıyla) Ukrayna Oturma izni alma konusunda olsun, D Vize alma konusunda olsun, Ukrayna Pasaportu alma konusunda olsun abuk-subuk yazıların yazıldığını görmekteyiz.

Ukrayna da Oturma İzni almak için şart olan D vize yalnızca ve yalnızca yabancı vatandaşların yaşadığı veya Ukrayna dışındaki ülkelerin Büyükelçiliklerinden veya Konsolosluklarından verilir. (Bir Türk Vatandaşı Ukrayna da Oturum İzni almayı düşünüyorsa, Türkiye’deki veya başka ülkedeki Ukrayna Büyükelçiliğine veya Ukrayna Konsolosluğuna müracaat ederek D Vize alması gerekmektedir).

Değerli Türk Vatandaşları, son günlerde İnternet sosyal sitelerinde bu konularla  ilgili saçma-sapan yazılar okuyoruz. Birileri yazıyor. ”Ukrayna da Oturum İzni almak isteyen Yabancı Vatandaşların D VİZE almak için ülkelerine gitmesine gerek yoktur. Ukrayna’da Oturum İzni için gerekli olan D VİZE’yi Ukrayna’da alıyoruz.”

Sakın-sakın bu tür insanlara ve yazılanlara itibar etmeyin. Ukrayna Oturum İzni için gerekli olan D VİZE’yi Ukrayna’dan almak mümkün değildir. Yani imkansızdır. Yani kesinlikle ve kesinlikle SAHTEDİR.