UKRAYNA ASKERLİK İŞLEMLERİ


1111 sayılı askerlik kanununun 35/G maddesi gereğince oturma veya çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren veya bir meslek ya da sanat mensubu sıfatı ile yabancı ülkelerde bulunan yükümlüler, durumlarını ispata yarayan belgeler ile bağlı bulundukları Türk konsolosluklarına başvurmaları hâlinde, bunların yoklama, celp ve sevk gibi her türlü askerlik işlemleri, Millî Savunma Bakanlığı tarafından belirlenecek usûl ve esaslara uygun olarak 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar ertelenebilir.

Ukrayna’da çalışan Türk vatandaşlarının iki çeşidi var : iş veren veya işçi. Özetle şirket sahibi yada Ukrayna’da bulunan şirketinde iş sözleşme üzerinde çalışan kişi. Askerliği ertelemek için iş verenden ve işçiden farklı evraklar hazırlanması gerekiyor. Şirketimiz hem iş veren için de işçiler için evrakları gerekli şekilde hazırlamaktadır. Ukrayna’da yaşanan veya yeni yaşamaya karar vermiş olan her Türk vatandaşının askerlik erteleme işlemlerini sorunsuz olarak Avukatlık şirketimiz çözüme kavuşturmaktadır.

Türk kanuna göre askerliği ertelemek için yabancı ülkede oturma veya çalışma izni gerekiyor. Ancak Ukrayna’da bulunan Türk konsolosluğu hem çalışma izni hem de oturma izni istiyor. Çünkü Ukrayna’nın kanunlarına göre tüm çalışanlarının oturma izni olması gerekmektedir. Ayrıca şirket sahiplerine oturma izni Ukrayna’da verilmiyor. Oturum için iş veren de olsa, kendi şirketi üzerinden çalışma izni alması gerekiyor.

Ukrayna askerlik erteleme işlemleri evraklarının çok ciddi bir biçimde hazırlanıp arşivlenmesi gerekmektedir. İleride sorun yaşamamak istiyorsanız düzenlenen evrakların içinde uygun olmayan bir belge bulunmamalıdır. Askerlik evraklarınızı kesinlikle dikkatli hazırlanmalı. Ukrayna’da bu askerlik erteleme işlerini yaptığını sanan arzuhalci bürolarına sakın itibar etmeyin. İnanın ileride telafisi mümkün olmayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu askerlik erteleme işlerinizi kesinlikle Ukraynalı Avukatlara teslim edin.

ARGUMENTUM Avukatlık şirketi , Türk Vatandaşlarına askerlik erteleme işlemlerini güvenli bir şekilde yaparak 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir.Ukrayna’da Registratsiya(Registration) işlemleri için bizimle iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.